Artykuł sponsorowany
Masz problemy ze swoją skórą i chcesz podjąć się jej leczenia? Zauważasz, że Twój naskórek szybko rogowacieje? Warto skorzystać z pomocy specjalisty z dziedziny dermatologii. W poradni, dzięki profesjonalnej konsultacji szybko zdiagnozujesz swój problem. W trakcie wizyty skorzystasz także z zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Sprawdź, jak wpływa na skórę mikrodermabrazja konturowa. Dowiedz się, dlaczego warto przeprowadzić ten bezbolesny zabieg w specjalistycznej przychodni dermatologicznej.
Diagnoza i ocena skóry przed zabiegiem mikrodermabrazji
Do poradni zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem chorób z zakresu dermatologii, mogą zgłosić się osoby z dolegliwościami skórnymi. Oferuje ona szeroki zakres usług i zabiegów, dzięki którym można skutecznie leczyć wszelkie zmiany skórne, objawy alergii i wypryski.
Dermatolog w specjalistycznej przychodni High-Med znajdującej się na warszawskich Bielanach dobierze odpowiedni plan leczenia i skieruje na ewentualny zabieg. Do wizyty u dermatologa powinny nakłonić takie objawy jak:
- zmiany skórne odporne na domowe sposoby leczenia,
- alergia lub atopowe zapalenie skóry, powodujące złuszczanie naskórka lub swędzenie i zaczerwienienie
Jednym z najbardziej popularnych nieinwazyjnych zabiegów przeprowadzanych w specjalistycznej przychodni, który przyniesie ulgę i poprawę stanu skóry, jest mikrodermabrazja. Do przeprowadzenia tego zabiegu wskazują m.in.:
- rogowacenie okołomieszkowe i starcze
- trądzik zaskórnikowy
- płytkie zmarszczki
- rozszerzenie porów
- rozstępy i prosaki
- łojotok
- blizny spowodowane trądzikiem
- fotostarzenie
- zwiotczenie i szarość skóry
Co to jest mikrodermabrazja konturowa?
Mikrodermabrazja polega na bezbolesnym, mechanicznym złuszczaniu naskórka, który uległ zrogowaceniu. Jest formą mikropeelingu kontrolowanego. Umożliwia dokładne oczyszczenie skóry, a dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu i odbudowę jego włókien.
Najbardziej popularna wśród klientów przychodni jest mikrodermabrazja pleców lub twarzy. Znakomicie dotlenienia i wzmacnia skórę. Po wykonaniu mikrodermabrazji skóra znacznie lepiej wchłania wszelkie aktywne składniki pochodzące z masek, kremów lub toników.
Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji?
Przed wykonaniem zabiegu należy dokładnie oczyścić, zdezynfekować i obsuszyć skórę. Kosmetolog przeprowadzający zabieg korzysta ze specjalnej głowicy, którą powoli przesuwa po oznaczonym obszarze skóry. Urządzenie wykorzystuje siłę niewielkich kryształków korundu, które wydostając się z głowicy, uderzają jednocześnie w skórę. Wszelkie powstałe zanieczyszczenia i pozostałości złuszczonego naskórka wsysane są do urządzenia poprzez głowicę. Po kilku sesjach można już zauważyć wyraźną poprawę ogólnego stanu skóry. Mikrodermabrazja pozwala skutecznie oczyścić i zwęzić pory, a także wyciszyć widoczne zmiany trądzikowe.
Skóra nabiera z powrotem jędrności i odpowiedniego kolorytu. Zabieg pozwala także na uzyskanie jej odpowiedniej gładkości i napięcia. Należy zaznaczyć, iż w trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedyne niewielkie tarcie i lekkie zasysanie. Warto pamiętać, iż zaraz po mikrodermabrazji skóra może pozostawać podrażniona i zaczerwieniona. Jest to normalny objaw, który powinien zniknąć w czasie kilku godzin. Dla utrzymania efektów po zabiegu warto włączyć kosmetyki nawilżające skórę. Dobrze jest stosować również kremy z wysokim filtrem UV w czasie przebywania na słońcu. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który znakomicie przygotowuje skórę przed planowanymi peelingami z użyciem innych substancji chemicznych.